Z jakich powodów nie masz ochoty na seks?

indeks1

Dlaczego ci się nie chce kochać?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co kłopoty ze wzwodem lub impotencja. Mężczyźni, którzy mają niskie libido albo nawet jego brak, są w stanie uzyskać erekcję, nawet, jeśli stracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u facetów może wynikać z bardzo różnych powodów, które zawierają zarówno czynniki fizyczne i psychiczne. Te pierwsze to z reguły choroba alkoholowa, narkomania, nadwaga, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub działania uboczne niektórych leków.

Wśród psychicznych przyczyn niskiego libido ewentualnie wręcz jego braku wymienia się depresję, stres, ukryty homoseksualizm oraz kłopoty w związku. Niskie potencja libido może również wystąpić u niektórych mężczyzn za sprawą zahamowań powiązanych z traumatycznymi przeżyciami w wieku dziecięcym.

Stres

Większość mężczyzn przeżywa stres z powodu kłopotów zawodowych albo problemów w związku bądź w rodzinie. Może to skutkować istotnym obniżeniem libido. Bez względu na przyczynę stresu, organizm człowieka ma genetyczną tendencję do reagowania na niego przygotowaniem do walki lub ucieczki. Z tego powodu wydziela hormony takie jak kortyzol oraz adrenalina, które w praktyce mają zachęcać go do działania. Trudno jednakże po otrzymaniu słownej reprymendy od szefa zacząć go bić lub uciekać, dlatego zwykle dusimy tę naturalną reakcję, powodując, że zgromadzona energia i napięcie nie mają ujścia. Jeśli przez długi czas trwasz w podobnej sytuacji nie mając możliwości rozładować swojego stresu, musisz liczyć się z ujawnieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym problemów seksualnych, takich viagra bez recepty jak brak popędu płciowego albo brak zainteresowania seksem.